کریس ایوانز را بهتر بشناسیم

برخی از بازیگران زاده شده اند تا نقش یک شخصیت ابرقهرمانی را بازی کنند.

کریس ایوانز بهترین بازیگر دنیا نیست؛ هم ما این را می دانیم و هم خود کریس اما با این حال، او توانسته نقش کاپیتان آمریکا را به طور فوق العاده ای خوب بازی کند و این سرباز کسل کننده جنگ جهانی را برای همه ما مهم جلوه دهد.

کریس ایوانز با نام کامل کریستوفر رابرت ایوانز در تاریخ سیزدهم ژوئن سال ۱۹۸۱ در بوستون ماساچوست متولد و در شهر سدبری همین ایالت بزرگ شد. مادر او لیزا یک کارگردان هنری بود و پدرش نیز یک داندان پزشک بود. کریس دو خواهر به نام های کارلی و شانا و یک برادر جوانتر به نام اسکات دارد.

 خواهر او کارلی از مدرسه هنر تیش فارع التحصیل شده و در یکی از مدارس سدبری معلم زبان انگلیسی است. برادر او نیز یعنی اسکات به حرفه بازیگری روی آورده است.

 مادر او ریشه ای نصف ایتالیایی و نصف ایرلندی و پدرش نیز رگه های نصف بریتانیایی و نصف آلمانی دارد.

اولین حضور رسمی و عمومی ایوانز در جلوی دوربین به سال ۱۹۹۷ و یک ویدیویی آموزشی بازمی گردد. در سال ۱۹۹۹ او به مدل یک بازی تخته ای تبدیل شد.

 بعد از بازی در فیلم نه به یک فیلم نوجوانی دیگر ۱۹۹۹، در سال ۲۰۰۱ موفق شد تا به عنوان بازیگر نقش اول مرد در فیلم های بالاترین نمره و موبایل به ایفای نقش بپردازد.

 او در چندین فیلم دیگر بازی می کند تا اینکه در سال ۲۰۰۵ در فیلم چهار شگفت انگیز که اقتباسی از کتاب کمیک به همین نام بود، ظاهر می شود.

 کریس در این فیلم در نقش شخصیت مشعل انسانی بازی می کند.

 ایوانز در ادامه این فیلم یعنی چهار شگفت انگیز ظهور موج سوار نقره ای” هم بازی کرد.

در سال ۲۰۰۸، او در کنار بازیگران بزرگی همچون تنسی ویلیامز، کیانو ریوز، الن برستین و همچنین برایس دالاس هاوارد در فیلم الماس گمشده تیردراپ بازی کرد.

در همان سال، او در کنار داکوتا فانینگ و کمیلا بل در فیلم علمی تخیلی فشار ظاهر شد.

در سال ۲۰۱۰ کریس در دو فیلم اقتباسی دیگر به ایفای نقش پرداخت.

 او در کنار جفری دین مورگان و زویی سالدانا در فیلم کمیک بوکی بازنده ها بازی کرد.

ایوانز در همین سال در فیلم اسکات پیلگرام در برابر دنیا که آن هم یک فیلم اقتباسی دیگر بود، نقش لوکاس لی را ایفا کرد.

 در سال ۲۰۱۱ کریس نقش یکی از شخصیت های دنیای سینمایی مارول یعنی کاپیتان آمریکا را در فیلم کاپیتان آمریک بازی کرد.

 در همان سال نیز در کنار آنا فاریس در فیلم کمدی-رومانتیک شماره ت چنده؟ ظاهر شد.

بعد از آن، ایوانز در چندین فیلم دیگر از جمله فیلم های انتقام جویان ،ثور: دنیای تاریک ، کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان ۲۰۱۴، انتقام جویان: عصر اولتران ۲۰۱۵، مرد مورچه ای ۲۰۱۵، کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی ۲۰۱۶، مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه ۲۰۱۷، انتقام جویان: جنگ ابدیت ۲۰۱۸ نقش کایپتان آمریکا را ایفا کرد.

 او همچنین قرار است در فیلم انتقام جویان: آخر بازی ۲۰۱۹ هم حضور داشته باشد.

بعد از سر و صدای فوق العاده زیاد قسمت سوم انتقام جویان، به جرات می توان گفت که قسمت چهارم از این سری فیلم که با نام انتقام جویان: آخر بازی منتشر می شود، مورد انتظار ترین فیلم سال ۲۰۱۹ است. در واقع درست مانند سال ۲۰۱۸ که فیلم جنگ بینهایت تمام توجه را به خود جلب کرد و اجازه نداد هیچ فیلمی از زیر سایه اش بیرون برود، فیلم آخر بازی هم همین وضعیت را خواهد داشت.

 با توجه به اینکه این فیلم ها در در سپتامبر ۲۰۱۵ کریس اعلام کرد که اگر مارول قرارداد او را گسترش دهد دوست دارد که بعد از فیلم چهارم انتقام جویان فیلم های بیشتری را در نقش کاپیتان آمریکا بازی کند اما بعدا اعلام کرد که فیلم انتقام جویان ۴ آخرین حضور او در نقش کاپیتان آمریکا خواهد بود. هر چند که جدیدا گمانه زنی هایی مبنی بر حضور مجدد او در ادامه وجود دارد.

در سال ۲۰۱۲، ایوانز در کنار مایکل شنون، دیوید شویمر و وینونا رایدر در فیلم آیسمن به ایفای نقش پرداخت. در سال ۲۰۱۳ او در فیلم برف شکن که اقتباسی از یک رمان تصویری بود، ظاهر شد و توانست یکی از ماندگارترین بازی های خود را به اجرا بگذارد. کریس بعد از بازی در فیلم های بازی آرام نقش و پیش از آنکه برویم” در سال ۲۰۱۴، در فیلم با استعداد ۲۰۱۷ بازی کرد.

محصولات مرتبط

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *