رویارویی بتمن با بزرگترین کابوسش : پسری که مانند او بزرگ شد!

داستان قسمت ۳۸ ام کامیک بتمن در این هفته روایت کننده قصه ی پسری تیم است که به دنبال کمک از “بروس وین” مشهور ترین و ثروتمند ترین فرد “گاتهام” است. طبیعتا این فرصتی برای بروس است که تنها جنایتی که هنوز کشف نکرده را باز مورد بررسی قرار دهد.قتل پدر و مادرش.

همه چیز در داستان به خوبی و آرامی پیش میرود مگر در صفحات پایانی کمیک.

بتمن با پسر بچه ای رو به روست که مشکلش چیز جدیدی برای او نیست. دو نفر با همین مشکلات تبدیل به دست راست او که همان “رابین” است,شدند.

مشکلات افراد با پدر و مادر برای او حتی در مقابل دشمنانش نیز تازگی ندارد.”تامی الیوت” یا همان “هاش” دوست دوران کودکی کسی بود که سعی کرد با قتل پدر و مادرش که دارای رتبه های بالای اجتماعی بودند به ثروت آنها دسترسی پیدا کند. رومن “بلک مسک” سیونیس نیز که توط پدر و مادرش مورد اذیت و آزار قرار گرفته بود آنها را از بین برده بود و به شهرت رسیده بود.

پس این نخستین بار نیست که بتمن به دنبال موضوع کودکی با پدر و مادر کشته شده میرود.

“تام کینگ” که اخیرا نویسنده کامیک بتمن است هم تایید میکند که انتخاب این موضوع ,انتخابی سخت و رقابت با بزرگان کمیک است.

“ مارک واید موقع خوردن نهار به من گفت حال که این کار را قبول کردی باید بدانی که داستان بتمن خیلی جدید تر از بقیه شخصیت هاست . از هر نظر متفاوت تر از بقیه شخصیت ها به او نگاه میکنیم. و حالا از تو میخواهیم که قسمتی بعدی را تو بنویسی. چیزی نمونده بود از استرس بیهوش بشم “

راه حل او این بود. داستانی بنویسد که بتمن گذشته خود را درک و فراموش کرده و به فردی خوشحال تبدیل شود.

اما داستان تیر و تار تر از آنچه به نظر میرسید شکل گرفت. داستان حالا به بتمن این حس را القا میکند که او کودکی بیمار گونه با پدر و مادری به قتل رسیده است.
در قسمتهایی دیگر از داستانی که کینگ روایت میکند تمام تلاش بتمن برای سر و سامان دادن به اوضاع بچه یتیم قصه است. اما در نهایت داستان شاید او نتیجه گیری میکند که مرگ خانواده او باعث میشود او بسیاری از سر نخ های اصلی مضنونین خود را در نظر نگیرد.

شاید حالا او به این نتیجه برسد که بتمن قهرمانیست که گاتهام سزاوار آن است. نه قهرمانی که به آن احتیاج دارد.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *