چرا شخصیت کارول (کاپیتال مارول) اینقدر دیر به جمع ابرقهرمانان می‌پیوندد؟!

هشدار:

مقاله زیر شامل اسپویل‌هایی از فیلم کاپیتان مارول است که هم‌اکنون در حال نمایش است.

کاپیتان مارول

سوال بزرگی که درباره داستان کاپیتان مارول پیش می‌آید لزوما این نیست که کارول دنورز با بازی بری لارسون چگونه در مبارزه با Thanos در Avengers از راه رسید، سوال بزرگ این است که او در تمام این مدت کجا بوده است؟ در جواب این سوال نظریه های کاملا متفاوتی مطرح شده است. این نظریه‌ها از دنیای کوانتومی گرفته تا جایی که سرعت زمان تغییر می‌کند را شامل می‌شوند.

اما در حال حاضر و با دیدن فیلم کاپیتان مارول، ما نهایتا به جواب این سوال می‌رسیم و جواب آن هم نسبتا ساده است: تا کنون او در آن سوی جهان هستی بوده است.

فیلم کاپیتان مارول پیچیدگی زیادی دارد. اسکرول ها که ما آنها را بعنوان بیگانه‌های تغییر شکل پذیر می‌بینیم و فکر می کنیم دشمنان کاپیتان مارول هستند، در واقع نژاد در معرض خطری اند که توسط Kree در حال نابودی می‌باشند. آنها در حال تهاجم به زمین نیستند، بلکه به دنبال یک خانه جدید هستند که در آن بتوانند در صلح و آرامش زندگی کنند. این همان چیزی است که استاد کارول، دکتر وندی لاوسون (آنت بنینگ)، در آخرین روزهای زندگی خود مخفیانه در حال بررسی بر روی آن است.

داستان کاپیتان مارول چقدر مورد توجه طرفداران قرار گرفته است؟

پس از اینکه کاپیتان مارول حقیت را درباره مار وال و اسکرول می‌فهمد و کری نیز شکست خورده است، کارول خود را برای ادامه ماموریت استادش آماده می‌کند. همانطور که فیلم به پایان می رسد، کارول با کمک Skrull ها برای پیدا کردن یک سیاره جدید برای پناهندگان تلاش می کند.

این اتفاق با توجه به پایان رمزآلود فیلم  Avengers: Endgame، شاید رویدار مهمی برای برخی از طرفداران محسوب نشود و انتظارات آنها را برآورده نکند، اما با این حال هنوز کمی امکان حدس و گمان برای طرفداران وجود دارد.

کاپیتان ملرول 2

چگونه می توان توضیح داد که چرا شخصیت کارول از اواسط دهه ۱۹۹۰ تا کنون دست نخورده باقی مانده است؟

البته، ممکن است در طول زمان، چیز دیگری اتفاق افتاد که بتواند داستان را به نظریه های طرفدارن نزدیک کند. اما با توجه به جریانات فیلم، کارول با انتقام‌جویان ارتباط برقرار می کند.

اما چگونه می توان توضیح داد که چرا شخصیت کارول از اواسط دهه ۱۹۹۰ تا کنون دست نخورده باقی مانده است؟ پاسخ در سفر میان ستاره ای یافت می شود. زمان ممکن است به همان شیوه ای که بر روی زمین می‌گذرد تغییر نکند. و یا ممکن است قدرت کارل، افزایش سن او را آهسته کند.

فیلم کاپیتان مارول به ما پاسخی را داد که به دنبال آن بودیم، اما از طرفی ما را در دنیای رمزآلود خود نگه داشت.

کاپیتان مارول توسط آنا بودن و رایان فلک کارگردانی شده است. داستان این فیلم از یک اسکریپت برداشت شده که کارگردان‌ها با همکاری لیز فلیاوی، کارلی منشن، مگ لوفو، نیکول پرلمن و ژنو رابرتسون دمر نوشته اند. بری لارسون ستاره فیلم کاپیتان مارول است که در نقش کارول دنورز بازی میکند. دیگر بازیگران: ساموئل جکسون در نقش نیک فوری، جود لاو در نقش فرمانده Starforce ، کلارک گرگ در نقش فیل کوولون، لی پیک در نقش رونان، جیمیون هونسو در نقش کورات شکارچی، ژم چان در نقش مین-اروا، بن مندلشون در نقش تالوس، لشمان لینچ در نقش ماریا رامبو، آلگنیس پرز استو در نقش Att-Lass ، مک کنا گریس در نقش کارول دنورز جوان و آنت بنینگ در نقش Supreme Intelligence بازی خواهند کرد.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *