Frozen 2 دهمین عضو از لیست انیمیشن های میلیارد دلاری تاریخ شد.

سه‌شنبه 26 آذر , 1398

امسال سال شگفت انگیزی برای کمپانی والت دیزنی است. چون امسال توانسته ۶ فیلم یک میلیارد دلاری تولید کند و تعداد کل فیلم‌های یک میلیار دلاری سال ۲۰۱۹ را به عدد ۸ برساند.

آخرین اثر دیزنی که او را به زدن این رکورد رسانده انیمیشن Frozen 2 است که آن را کریس باک و جنیفر لی کارگردانی کرده‌اند. فروش داخلی این انیمیشن ۳۶۶.۶ میلیون دلار است و در کشورهای خارجی هم توانسته تا این لحظه به رقم ۶۶۶ میلیون دلار برسد. به این ترتیب فروش جهانی انیمیشن Frozen 2 به یک میلیارد و ۳۲ میلیون دلار می‌رسد و اگر بگوییم شیر شاه یا Lion King یک فیلم لایو اکشن است نه انیمیشن، پس قسمت اول فروزن با ۱.۲۸ میلیارد دلار فروش جهانی پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ است (البته بدون احتساب نرخ تورم). رقم ۱.۳۲ میلیارد دلار برای قسمت دوم انیمیشن Frozen چیزی بود که خیلی‌ها برای سه هفته و چند روز فروش توقعش را نداشتند. حالا فروزن ۲ با فروزن ۱ کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار فاصله دارد.

انیمیشن Frozen 2

در Frozen 2 کریستن بل برای شاهزاده آنا، ایدینا منزل برای ملکه السا، جاناتان گروف، جاش گد، سانتونیو فونتانا، ایوان ریچل وود و استرلینگ کی صداپیشگی کرده‌اند. ماجراجویایی‌های شاهزاده آنا و ملکه السا حتی مناطق خارج از فرمانروایی آن‌ها را درمی‌نوردد. وقتی آمار فروش Frozen 2 را در کشورهای دیگر بررسی کنید می‌بینید که چین با ۱۱۱.۵ میلیون دلار، کره‌جنوبی با ۸۵.۴ میلیون دلار، ژاپن با ۶۷.۳ ( همین حالا پرفروش‌ترین انیمیشن در تاریخ گیشه‌ی سینماهای ژاپن فروزن ۲ است)، بریتانیا با ۴۹.۶ میلیون دلار، آلمان با ۳۹.۹ میلیون دلار و فرانسه با ۳۷ میلیون دلار کشورهایی هستند که این انیمیشن درشان بیشترین فروش را داشته است.

البته والت دیزنی نه فقط به خاطر Frozen 2 بلکه به خاطر آثار دیگری چون فیلم Avengers: Endgame (که پرفروش‌ترین فیلم تاریخ بدون احتساب نرخ تورم است و ۲.۷۹ میلیار دلار فروش جهانی داشته است.)، فیلم The Lion King با ۱.۶۵ میلیارد دلار فروش جهانی، فیلم Spider-Man: Far From Home با ۱.۳۱ میلیارد دلار فروش جهانی، فیلم Captain Marvel با ۱.۱۲ میلیارد دلار فروش جهانی، انیمیشن Toy Story 4 با ۱.۰۷ میلیارد دلار فروش جهانی، فیلم Joker با ۱.۰۶ میلیارد دلار جهانی و انیمیشن Aladdin با ۱.۰۵ میلیارد دلار فروش جهانی به رکورد داشتن ۶ فیلم یک میلیارد دلاری در سال رسیده است. این رقم باعث شده والت دیزنی از نظر داشتن فیلم‌های یک میلیارد دلاری در سال هم رکورد بشکند. شما از میان این فیلم های یک میلیارد دلاری کدام‌شان را دیده‌اید و بیشتر پسنیده‌اید؟

منبع: www.hollywoodreporter.com

محصولات مرتبط

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *